| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Relay Type | General Purpose |
| Release Time | 15 ms |
| Operate Time | 15 ms |
| Coil Type | Non-Latching |
| Termination Style | Solder |
| Switching Voltage | 240 V |
| Length | 24.1 mm |
| Width | 29 mm |
| Height | 17.3 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
